Witamy wszystkich fanów hoopersów!

Zaczniemy wspólną przygodę! Będziecie z psiakiem czerpać z tego ogromną radość!

Hoopers to sport dla każdego psiaka.

Witamy wszystkich fanów hooperów. Z ogromną pasją promujemy ten sport jako bezpieczną i przyjemną aktywność dla wielu psów i przewodników. Pragniemy aby wszyscy psiarze mieli okazję zapoznać się z tym sportem i rozwijać go razem z nami.

Psi sport polegający na pokonywaniu toru przeszkód składających się z hooperów, bram, tuneli, „obiegajek” i maty. Zadaniem psa jest pokonanie konkretnej sekwencji przeszkód w jak najbardziej samodzielny sposób, tzw. pracy na odległość, w przeciwieństwie do Agility gdzie przewodnik biega po torze z psem. Hoopers jest zatem odpowiedni dla każdego przewodnika i psa, czy to młodego, przygotowującego się do kariery sportowej psa, czy też seniorka, a także dla psów które z powodu kontuzji lub innych dolegliwości medycznych, nie mogą już trenować np. agility czy frisbee. Hoopers jest przeznaczony dla zespołów, które po prostu chcą się cieszyć wspólnym spędzaniem czasu i dobrze się bawić.

Na zajęciach hoopers poznacie wszystkie przeszkody w tym sporcie i nauczycie się je pokonywać. Zaczniemy wspólną przygodę od pokonywania hooperów, które twój pies będzie uwielbiał, podobnie jak będą go wciągały tunele. Po paru zajęciach będziecie wstanie biegać krótkie sekwencje i czerpać z tego ogromną radość.

Co to jest Hoopers?

Przeszkody które spotkacie w trakcie zajeć.

Hoopers

Hoopers, czyli podstawowa przeszkoda w tym sporcie, to bramka przez którą pies musi przebiec.
Bramka jest tak skonstruowana, że nawet psy ras dużych swobodnie mogą ją pokonać, ponadto ze względu na specyfikę sportu przeszkoda ta nie wymaga skakania, dzięki temu pies nie jest poddawany przeciążeniom jak przy Agility. Na torze pies pokonuje sekwencję złożoną z kilku bramek ustawionych w linii prostej lub stanowiących łuk.

Tunel

Ulubioną przeszkodą w tym sporcie są tunele, które wciągają pieski. Tunel w hoopersach są krótkie i proste, maksymalna długość tej przeszkody to 2 metry. Podobnie jak w przypadku bramek przeszkoda ta jest wyższa (średnica 80cm) dzięki temu psy, aby ją pokonać nie muszą się schylać. Zadaniem psa na torze jest po prostu przebiec przez tunel. W torach hoopersowych mogą występować dwa rodzaje tuneli 1 i 2 metrowe.

Beczka

Beczka, czyli inaczej obiegajka jest przeszkodą, którą pies ma za zadanie ominąć lub obiec z określonej strony. Zadaniem tej przeszkody jest zmiana kierunku biegu psa, jednak zakręty są łagodnymi łukami a nie gwałtownymi zwrotami. Dzięki obiegajką psy uczą się skręcać zarówno w prawo jak i w lewo.

Mata

Mata jest przeszkodą poziomą o maksymalnych wymiarach 100 cm x 180cm, po której pies musi przebiec. Granicę przeszkody wyznaczają pionowe ograniczniki, pomiędzy które pies musi wbiec. Zadaniem psa jest przebiegnięcie wszystkimi czterema łapami po macie.

Brama

Przeszkoda w postaci prostokątnej konstrukcji z siatka. Zadaniem psa jest ominięcie tej przeszkody od zewnątrz w stosunku do przewodnika. Długość przeszkody maksymalnie może wynosić 130 cm, zatem taki odcinek musi pokonać psiak oddzielony od przewodnika siatką.

Co mówią nasi klienci

0
Zadowoleni klienci
0
Godziny pracy na torze
0
Przeprowadzone kursy
0
Psy mogące uprawiać Hoopers
Wierzymy że możesz zostać mistrzem Hoopers

3 DROGI DO SUKCESU

1
Zajęcia indywidualne

Zajęcia indywidualne są przeznaczone dla:
• Piesków które nie czują się komfortowo przy innych psach
• Chcących sprawdzić czy te zajęcia są dla Was
• Lubią dowiedzieć się więcej w trakcie zajęć (kiedy pies odpoczywa Ty masz czas na rozmowę z instruktorem)
Zajęcia są dostosowane do potrzeb twojego psa

2
Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe:
• W zajęciach uczestniczą trzy teamy pies i przewodnik
• Podczas gdy jeden pies pracuje pozostałe odpoczywają i są pod nadzorem swoich przewodników
• W trakcie zajęć biegamy sekwencje i całe tory

3
Kurs Hoopers od podstaw

Zakres kursu:
6 spotkań raz w tygodniu,
-pierwsze spotkanie teoretyczno-sztuczkowe- powiemy trochę o zasadach hoopersów, rozgrzewce i przydatnych sztuczkach.
– 5 treningów HOOPERS – zaczniemy od poznawania przeszkód a skoczymy na bieganiu torków.
Podczas kursu nauczysz się:
· pokonywania przeszkód bramek, tuneli, „obiegajek” i mat,
· pracy na odległość z psem,
· pokonywania sekwencji przeszkód,
· właściwego nagradzania psa

Zespół Hoopers Polska

Praca z nimi to sama przyjemność

Dagmara Antkowiak
Instruktor i Sędzia Hoopers Polska poziom 2

Swoją sportową ścieżkę z psami zaczęłam od sznaucer miniaturowego Kokosa, z którym to poznawałam tajniki Agility dawno, dawno temu, kiedy ten sport dopiero rozwijał się w Polsce. To z Kokim uczyłam się psich sztuczek, pierwszych rzutów frisbee, dogtrekingu. Wraz z powiększeniem się psiego stadka o borderkę Lunę i wymarzonego Figla (Jack Russell Terier) psie sporty stały się jeszcze ważniejszym elementem mojego życia, ponadto ukończyłam kurs masażu psów i kotów w Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie i rozpoczęłam praktykę na swoich pupilach. I tak powstało PsieWałkowanie www.facebook.com/Psiewalkowanie, dzięki któremu mogę pomagać psom i dalej się rozwijać. Wiedząc jak ważne jest przygotowanie fizyczne psa do sportów poszerzyłam swoją wiedzę o liczne kursy i szkolenia z psiego fitnessu, uzyskując tytuł Instruktora Psiego Fitnessu w Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie. Uwielbiam psi fitness, który pozwala wzmocnić mięśnie, poprawia koordynację pupila, a także poprawia wyniki psów sportowych. Pracuję zarówno z psami sportowymi, jak i wystawowymi, a także każdym pupilem który chce sprawdzić co to psi fitness i miło spędzić czas ze swoim przewodnikiem. Oprócz męczenia psiego ciała uwielbiam również pracę nosem. Jestem Instruktorem Noseworku (Nosework Polska), z chęcią wprowadzę psiaki w świat niuchania i wykrywania zapachów. Taka aktywność jest wspaniałym urozmaiceniem psiego życia, a także naturalną potrzebą pupila.
Przygodę z hoopersami rozpoczęłam po kontuzji Figla, kiedy wiedziałam że mało prawdopodobny będzie jego powrót do Agility. Jak się okazało ten sport najbardziej spodobał się Lunie i to ona jest testerem wszystkich hoopersowych nowości.
Prywatnie właścicielka dwóch suczek Luny i Skadi. Na co dzień radośnie zwiedzamy leśne ścieżki, pola i łąki ciesząc się beztrosko spędzanym czasem, ale mamy też sportowe aktywności. Skadi rozpoczyna karierę w Agility, a Lunka trenuje hoopersy. Obie suczki uwielbiają niuchanie, a tym samy nosework.

Diana Gaweł
Instruktor i Sędzia Hoopers Polska poziom 2

Trenerka szkolenia psów, behawiorystka, w swojej pracy stosuje podejście pozytywne. Z wykształcenia również filolog i pedagog. Na pierwszym miejscu stawia relację z psem oraz jego dobre samopoczucie. Wybór oraz bycie z psem – to dwie kluczowe dla niej sprawy. Uczestniczyła i wciąż uczestniczy w licznych szkoleniach i seminariach związanych zarówno z tematyką sportową, jak i behawioralną. Obecnie posiadaczka 4 psów rasy border collie, z którymi trenuje różne psie sporty (frisbee, obedience, agility, flyball, nosework) i czerpie z nich inspiracje do swojej pracy. Założycielka psiej szkoły PsiQuss – pozytywne szkolenie psów. Instruktorka rally-o, psiego fitnessu, hoopers, certyfikowany sędzia i instruktor Nosework Polska, współzałożycielka flyball’owej drużyny Speed Hunters Flyball Team. Nie boi się psich aktywności opartych na wysokim pobudzeniu, ale robi to z głową.

Bartłomiej Kosmatko
Marketing, wydarzenia i sprzęt / SĘDZIA HOOPERS POLSKA POZIOM 2

Jestem grafikiem, złotą rączką oraz a może przede wszystkim fotografem. Nie byle jakim fotografem – jestem psim fotografem! Specjalizuje się w uchwyceniu radości i piękna ruchu psów, ponieważ nie ma wspanialszego widoku niż ukochany zwierzak podczas dzikiej zabawy.
Fotografuję od ponad 30 lat natomiast psy towarzyszą mi w życiu prywatnym i zawodowym, odkąd pamiętam.
Moje motto to słowa Ernsta Hassa: „Istnieją dwa rodzaje fotografów: ci, którzy komponują zdjęcia i ci, którzy je robią. Pierwsi pracują w studiach, dla drugich świat jest studiem. I dla nich nie ma zwyczajności, każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji”.
Łapię chwilę szczęścia i oddaję ją Tobie… Sesje bez pozowania, udawania i zbędnego stresu tylko Ty i Twój przyjaciel!